Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Wyniki XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2022

2022-06-06

 

PROTOKÓŁ JURY

Konkursu Estradowego

XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica 4-5 czerwca 2022 r.

 

Bielsko-Biała, 4 czerwca 2022 r.

Jury Konkursu Estradowego w składzie:

dr hab. Jan Borowski – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor

Andrzej Kucybała – dyrygent, pedagog, menadżer, były wieloletni dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej

Piotr Żółty – sekretarz Jury

Oceniano: intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu pięciu orkiestr zgłoszonych do Konkursu Estradowego „Online” w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące dyplomy:

BRĄZOWY DYPLOM (65 punktów) otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Dzwono-Sierbowicach, Kapelmistrz Karol Skóra

SREBRNY DYPLOM (76  punktów) otrzymuje Orkiestra OSP Chocznia, Kapelmistrz Mateusz Woźniak

SREBRNY DYPLOM (87  punktów) otrzymuje Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej, Kapelmistrz Sławomir Pacholski

ZŁOTY DYPLOM (91 punktów) otrzymuje Rymanowska Orkiestra Dęta z Rymanowa, Kapelmistrz Mieszko Szybka

ZŁOTY DYPLOM (96 punktów) oraz nagrodę dla najlepszego zespołu festiwalowego „online” otrzymuje Wielka Orkiestra Młodych Muzyków z Oświęcimia, Kapelmistrz Przemysław Drabczyk

2. Po wysłuchaniu pięciu orkiestr zgłoszonych do Konkursu Estradowego w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące dyplomy i nagrody:

W kategorii A - Orkiestry Dęte:

Nagrodę Wójta Gminy Jasienica dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Estradowego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł otrzymuje Mariusz Płonka kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Polanka Wielka.

BRĄZOWY DYPLOM (61 punktów) otrzymuje Orkiestra Dęta przy OSP Męcina, Kapelmistrz Władysław Michura,

BRĄZOWY DYPLOM (73 punkty) otrzymuje Lakiteleki Tűzoltózenekar, Kapelmistrz Ferenc Szőke

SREBRNY DYPLOM (82  punkty) otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Miedźno, Kapelmistrz Miłosz Janik

ZŁOTY DYPLOM (90 punktów) oraz nagrodzę pieniężną w wysokości 4000 zł otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice, Kapelmistrz Grzegorz Bizukojć

ZŁOTY DYPLOM (97 punktów), Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka, Kapelmistrz Mariusz Płonka,

Jury pragnie podkreślić bardzo wysoki poziom artystyczny zespołów występujących na festiwalu. Na podkreślenie zasługuje również niezwykle życzliwe przyjęcie uczestników konkursu przez władze miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego, gminy Kozy oraz gminy Jasienica.

Szczególne podziękowania Jury kieruje pod adresem dyrektora festiwalu Pana Krzysztofa Przemyka oraz dyrektora Domu Kultury w Kozach Pana Marka Małeckiego za niezwykle sprawną i profesjonalną organizację oraz wspaniałą atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu.

 

PROTOKÓŁ JURY

Konkurs Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego

XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica 4-5 czerwca 2022 r.

 

Kozy, 5 czerwca 2018 r.

Jury Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego:

dr hab. Jan Borowski – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor

Andrzej Kucybała – dyrygent, pedagog, menadżer, były wieloletni dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej

Piotr Żółty – sekretarz Jury

1. Po wysłuchaniu jednego zespołu orkiestrowego w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego „Online” w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii A – Orkiestry Dęte:

ZŁOTY DYPLOM (91 punktów) otrzymuje Rymanowska Orkiestra Dęta z Rymanowa, Kapelmistrz Mieszko Szybka

2. Po wysłuchaniu siedmiu zespołów orkiestrowych w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „ZŁOTA TRĄBKA”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii A – Orkiestry Dęte:

Wyróżnienie dla Mażoretek Queen Step z Polanki Wielkiej - instruktor i choreograf Anna Dębska.

Nagrodę Domu Kultury w Kozach dla najmłodszego uczestnika festiwalu otrzymuje 9-letnia członkini zespołu Lakiteleki Tűzoltózenekar – Moszta Csenge.

Nagrodę Wójta Gminy Kozy dla najlepszego kapelmistrza o Puchar Starosty Belskiego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł otrzymuje Łukasz Jabcoń kapelmistrz Orkiestry Miasta Oświęcim.

Nagrodę dla najlepszego zespołu młodzieżowego otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice, Kapelmistrz Grzegorz Bizukojć.

BRĄZOWY DYPLOM (65 punktów) otrzymuje Orkiestra Dęta przy OSP Męcina, Kapelmistrz Władysław Michura,

BRĄZOWY DYPLOM (73 punkty) otrzymuje Lakiteleki Tűzoltózenekar, Kapelmistrz Ferenc Szőke,

SREBRNY DYPLOM (82 punkty) otrzymuje Orkiestra Dęta Strzebiń, Kapelmistrz Sławomir Kryś,

ZŁOTY DYPLOM (94 punkty) otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice, Kapelmistrz Grzegorz Bizukojć,

ZŁOTY DYPLOM (95 punktów) otrzymuje Orkiestra Miasta Oświęcim, Kapelmistrz Łukasz Jabcoń,

ZŁOTY DYPLOM (95 punktów) otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka, Kapelmistrz Mariusz Płonka,

ZŁOTY DYPLOM (97 punktów), Puchar Starosty Bielskiego wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 5000 zł otrzymuje Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta Tarnowskie Góry,  Kapelmistrz Olek König.

Jury pragnie podkreślić bardzo wysoki poziom artystyczny zespołów występujących na festiwalu. Na podkreślenie zasługuje również niezwykle życzliwe przyjęcie uczestników konkursu przez władze miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego, gminy Kozy oraz gminy Jasienica.

Szczególne podziękowania Jury kieruje pod adresem dyrektora festiwalu Pana Krzysztofa Przemyka oraz dyrektora Domu Kultury w Kozach Pana Marka Małeckiego za niezwykle sprawną i profesjonalną organizację oraz wspaniałą atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu.




Oficjalny Plakat ZŁOTEJ TRĄBKI 2022

2022-05-19

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.




Ramowy program Festiwalu ZŁOTA TRĄBKA 2022

2022-04-27

 

Estrada w Parku Słowackiego przy BCK

godz. 11:00 – odprawa kapelmistrzów w BCK

Wspólne wykonanie Hymnu Festiwalu oraz utworu "Wiązanka Żołnierska" (nuty zostały przesłane zespołom).

godz. 15:30-16:30 – przemarsz orkiestr (Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej – ul. Cieszyńska – Rynek

– koncert połączonych orkiestr

– przemarsz orkiestr (Rynek – ul. Wzgórze – Plac Bolesława Chrobrego)

Estrada główna – plac targowy w Kozach (ul. Szkolna)

godz. 9:00 - seminarium dla Kapelmistrzów, spotkanie z Jurorami (Pałac Czeczów w Kozach)

godz. 10:45 - Odprawa Kapelmistrzów (Pałac Czeczów w Kozach)

godz. 11:15 - Parada orkiestr (ul. Szkolna – plac targowy)

Wspólne wykonanie Hymnu Festiwalu oraz utworu "Wiązanka Żołnierska" (nuty zostały przesłane zespołom)

Oficjalne rozpoczęcie Konkursu o Puchar Starosty Bielskiego

Szczegółowy program zostanie przekazany zespołom przed rozpoczęciem Festiwalu.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie w celu dostosowania ich do obowiązujących wytycznych i obostrzeń.




Zespoły zakwalifikowane na festiwal ZŁOTA TRĄBKA 2022

2022-04-11

 

Szanowni Państwo!

Rada Artystyczna Festiwalu zakwalifikowała do tegorocznej edycji Festiwalu zespoły w następująco:

 

Konkurs internetowy:

Wielka Orkiestra Młodych Muzyków z Oświęcimia

MOD OSP Dzwono-Sierbowice

Miejskiej Orkiestry Dętej w Suchej Beskidzkiej

Orkiestra OSP Chocznia

Rymanowska Orkiestra Dęta

 

Konkursy stacjonarne:

- Konkurs Estradowy:

Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice

Orkiestra Miasta Oświęcim

Orkiestra Dęta przy OSP Męcina

Orkiestra Dęta OSP Miedźno

Lakiteleki Tűzoltózenekar  (Węgry)

 

- Konkurs o Puchar Starosty Bielskiego:

Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice

Orkiestra Miasta Oświęcim

Orkiestra Dęta przy OSP Męcina

Orkiestra Dęta Strzebiń

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta Tarnowskie Góry

Lakiteleki Tűzoltózenekar  (Węgry)

 

- Z uwagi na zgłoszenie tylko jednego zespołu, w Konkursie Musztry nie zostanie przeprowadzona ocena.

 

- Koncerty pozakonkursowe (stacjonarne):

Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka

Mażoretki Queen Steep

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice

Orkiestra Dęta OSP Miedźno

Orkiestra Miasta Oświęcim

Orkiestra Dęta przy OSP Męcina

Orkiestra Dęta Strzebiń

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz

Lakiteleki Tűzoltózenekar  (Węgry)

Orkiestra Dęta z Mazańcowic

 

Gratulujemy! Do zobaczenia na festiwalu!




Przedłużony termin składania zgłoszeń

2022-03-31

 

Szanowni Państwo!

Z uwagi na liczne zapytania oraz możliwość zakwalifikowania większej liczby zespołów, Organizatorzy postanowili przedłużyć termin składania kart zgłoszeń na tegoroczny Festiwal ZŁOTA TRĄBKA do piątku - 8 kwietnia 2022 r.

Informacja o zakwalifikowanych zespołach udostępniona zostanie na naszej stronie w poniedziałek - 11 kwietnia 2022.

Czekamy i zapraszamy do udziałuy w "Złotej Trąbce" 2022.